Universitetsavisa
06.12.2016
NTNUs rektor priser seg lykkelig over at budsjettforliket ikke førte til større effektiviseringskutt enn 0,8 prosent. - For sektoren er det bra at det ble budsjettforlik, så vi fikk et budsjett.
Så må vi ikke glemme at på et overordnet plan er dette et bra budsjett for UH-sektoren, sier NTNU-rektor Gunnar Bovim i en kommentar til budsjettforliket.
Les merFor NTNUs del utgjør differansen mellom 0,5 og 0.8 i effektiviseringskutt om lag 17,5 millioner kroner. At det ikke utløser behov for ytterligere nedskjæringer lokalt ved NTNU, beror på at man tidlig fornemmet hvilken retning det ville gå.
- På et plan får vi vel prise oss lykkelige for at det ikke ble verre. For min del tenkte jeg at jo mer forhandlingene trakk ut i tid, jo større ville økningen bli, sier han.
- Uheldig
Bovim peker på et annet aspekt ved forliket som vil kunne falle uheldig ut for NTNU.
- På den ene side


































































































