Grensene mellom tradisjonelt landbruk og entreprenører blir stadig mer utydelige. En stor del av traktorene som selges, brukes aldri i tradisjonelt landbruk, men henter både arbeid og inntekt fra andre steder enn åkeren. Dermed var traktor- og redskapsleverandørene på plass, for å vise fram sine produkter til et bredere publikum. Felleskjøpet og Akershus Traktor hadde store stands hvor de viste fram sine traktormerker, men mange andre merker var også representerte, gjerne sammen med leverandører av redskaper eller utstyr.
Kompakte nyheter på plass i NorgeHos Felleskjøpet kunne interesserte allerede beskue den nye kompaktlasteren Avant 650i, med Stage V-motor, mer effekt, ny førerhytte og litt lengre bakvogn.
- Dette er faktisk en verdenspremiere for denne maskinen, fortalte Syed Jawad Shah, som er ansvarlig for Avant hos Felleskjøpet.
Han var veldig fornøyd med å få de nye maski


































































































