AddToAny

MatPrat vil utvide lammerepertoaret

MatPrat vil utvide lammerepertoaret
Det norske lammekjøttet er rikt på smak, enkelt å tilberede, og egner seg godt i både hverdags- og i helgeretter. Dette er nettopp det MatPrat ønsker å formidle i årets lammekampanje.
I følge en holdningsundersøkelse fra Kantar spiser nordmenn mindre lammekjøtt enn de ønsker. For de kjøpesterke forbrukerne over 35 år, er det verken pris eller lav matkunnskap som er grunnen til at de ikke spiser mer lam, det er heller snakk om manglende inspirasjon eller inngrodde vaner.
VIL VISE FRAM
- For å treffe dem som gjerne kunne spist mer lam enn det de gjør i dag, vil vi vise å få frem hvor mye godt du kan lage av lam og hvor enkelt det er. Lammekjøtt egner seg godt til å bruke i mange av de nye rettene og matkulturene som har blitt populært i løpet av de siste årene. På den måt
Gå til mediet

Flere saker fra Kjøttbransjen

Pølsemakeren fikk en 60-årsdag som er gull verdt. Inderøy Slakteri ble én av de store vinnerne.
Kjøttbransjen 15.06.2026
– Alle her er konkurrenter, sa Hanne Steen i Nortura. Det var spisset og interessant, i og med at samtlige møtedeltakere er med i samme organisasjon.
Kjøttbransjen 15.06.2026
? ? ADMINISTRERENDE DIREKTØR I KLF De siste månedene har vi i media lest om butikker tomme for flere kyllingprodukter.
Kjøttbransjen 15.06.2026
Hjemme i Tromsø startet arbeidet, og Ola Stuberg i ABC ble koblet inn. – Jeg fikk smake produktet de hadde med til Norge, og var med på å utvikle spekeskinka.. Fra Italia til NM-gull
Kjøttbransjen 15.06.2026
Weber vil ta større plass i kjøttbransjen. – Alle vet at vi er store på slicing, sier salgsdirektør Bjørn Haugsmoen.
Kjøttbransjen 15.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt