AddToAny

Mer penger til lokale aktiviteter

Mer penger til lokale aktiviteter
Landsstyret i Skolenes landsforbund (SL) vil i år bruke mer ressurser til kurs og arrangementer lokalt.
- Vi er godt i gang med yrkesfagenes år, en omdømme- og rekrutteringskampanje som LO går i bresjen for gjennom WorldSkills. Det er viktig å framheve SLs engasjement. Dette er en sak som vi ønsker å bruke tid på i forbundsstyret, og lage egne innspill til, sa forbundsleder Anne Finborud i Skolenes landsforbund (SL), ved åpningen av landsstyremøtet 14. - 16. mars, som for anledningen ble holdt i Drammen. Det er andre møtet til det nye landsstyret i landsmøteperioden 2017 - 2021. Landsstyret er som kjent forbundets øverste organ mellom landsmøtene.

Mer ressurser lokalt
Landsmøtet på Hell våren 2017 vedtok å redusere antall stillinger for forbundssekretærer fra fire til tre, «for å øke det lokale handlingsrommet», som det står i vedtaket. Landsmøtet har i samme vedtak gitt landsstyret og forbundsstyret i oppgave å lage en plan for bruk av frigjorte midler til å «styrke aktiviteten lokalt og samhandlinga mellom forbundet sentralt og lokalorganisasjonene for å styrke medlemspleie og verving», som det heter i vedtaket.
Vikarierende forbundssekretær Jon Oddvar Holthe orienterte om det pågående arbeidet med verving i regi av forbundets
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra I skolen

9,2 prosent av menn og 9,7 prosent av kvinner i alderen 15 til 29 år står utenfor arbeid, utdanning og opplæring, viser tall fra Statistisk sentralbyrå (SSB). I 2022 var det over 23.
I skolen 06.06.2024
På Oslo Met øver lærere på å tenke nytt i fag som i utgangspunktet verken er praktiske eller estetiske.
I skolen 06.06.2024
- Jeg har skrudd siden jeg var bitte liten. Pappa er bilmekaniker, og jeg har vært med ham på jobb og hjemme i garasjen, forteller Adrian Normann-Sørensen (15).
I skolen 06.06.2024
- På samme måte som vi har regler i trafikken, trenger vi også trafikkregler i arbeidslivet.
I skolen 06.06.2024
I gamle dager sto kampen om å beholde lua på etter at du gikk over terskelen og kom inn i klasserommet.
I skolen 06.06.2024

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt