Traktor
05.01.2023
Eikmaskin og Norsk Landbruksrådgiving har inngått en avtale som skal gi norske bønder hjelp til å utnytte tilgjengelig teknologi enda bedre.
Det forteller partene gjennom en pressemelding. Avtalen gjelder alle Eikmaskins traktormerker: Valtra, Fendt og Massey Ferguson. Den tar særlig for seg bruk av digitale verktøy, men den åpner også for rådgiving og støtte til andre maskiner og utstyrstyper.
Les mer- Både Eikmaskin og NLR ønsker at bøndene skal få fullt utbytte av den teknologien de har i hende. Vi har særlig tatt for oss hvordan eksempelvis styrefiler skal handteres inn og ut av terminalene i Massey Ferguson, Fendt og Valtra. NLR har god kunnskap om Skifteplan og andre driftsstyringsprogrammer, samt verktøy som CropPlan og Atfarm. Nå har rådgivere fra NLR også fått grundig opplæring i hva som skal til for at planene som legges flyter fint helt ut til redskapen, forklarer Jens Gjølga, ansvarlig for presisjonssystemene til eierselskapet AGCO i Norden.
10 rådgivere står klare
Sist høst var 10 av NLRs presisjonsrådgivere samlet på kurs, der de fikk en solid innføring i hvordan aktuelle datafiler hand


































































































