VG var klaget inn for flere publiseringer - baÌde nyhetsartikler, underholdningsserier og podkaster - der profiler i VGs management-selskap Max Social omtales eller medvirker.
Klager, tidligere kjendismanager Erland Bakke, mener VG ikke er aÌpne om relevante økonomiske og kommersielle bindinger naÌr Max Social-profiler omtales og deltar i redaksjonelle publiseringer.
Det ble ingen fellelse på VG, men mediehuset fikk mange kritiske merknader fra utvalget, som til slutt konkluderte med at VG gikk fri etter en samlet vurdering.
Mange medlemmer trakk fram at koblingene mellom VG og VG-selskapet Max Social fremsto som svært uryddige, selv om det ikke nødvendigvis var et brudd på Vær varsom-plakaten.
- Utgangspunktet er at dette er problematisk, sa Stein Bjøntegård, som representerer redaktørene i utvalget.
Han la til at hvis folk oppfatter at dette er problematisk, da er det problematisk.
- En ekstremt vanskelig situasjon VG har satt seg i.
Image-text:
Erland Bakke møter VGs stabssjef Øyvind Næss før dagens PFU-møte.
Foto: Marte Vike Arnesen


































































































