Dagligvarehandelen
10.05.2016
En unik teknologi som er utviklet for å sikre jevn kvalitet i produksjonen og lavere akrylamid-nivå i produktene, har ført til lanseringen av verdens letteste Potetgull.
Maarud Potetgull Lettere kom i butikken i begynnelsen av mai. Nyheten lanseres i alle de tre største potetchips-smakene: salt, paprika og salt & pepper.
Vesentlig lettere - Metoden gjør at vi kan få ned fettinnholdet vesentlig, og det er veldig kult at det er en verdensnyhet i en norsk innovasjon, sier Chris Samways, adm. direktør i Maarud. De er de første i det tyske snacks-konsernet Intersnack som prøver ut dette.
- Fett er jo godt, og derfor er det et utfo
Gå til medietVesentlig lettere - Metoden gjør at vi kan få ned fettinnholdet vesentlig, og det er veldig kult at det er en verdensnyhet i en norsk innovasjon, sier Chris Samways, adm. direktør i Maarud. De er de første i det tyske snacks-konsernet Intersnack som prøver ut dette.
- Fett er jo godt, og derfor er det et utfo


































































































