Baker og Konditor
30.11.2018
God teknikk og gode smakssammensetninger ga resultater. Cathrine Olsen vant NM Ung Baker og ser nå frem til neste konkurranse.
EN DELTAGER ble syk rett før konkurransestart, så det stilte bare to utøvere i NM Ung Baker 2018. Cathrine Olsen (Fardal Bakeri og Konditori) og konkurrenten, Caroline Hetland Åsen (W.B. Samson) fikk en lang og krevende dag med baking foran juryen. Begge høstet ros for produktene og kreativiteten de utviste, men tilslutt var det Cathrine som tok hjem seieren.
- Begge deltagerne lå helt likt i den første delen av konkurransen, men så bommet Caroline på den laminerte deigen og Cathrine dro ifra. Veldig bra jobbet av begge to, men Cathrine var hakket bedre, sier dommer Amund Skrutvold.
Mye trening bak
Da seieren var et faktum på premieutdelingen til Worldskills, nesten et døgn etter selve konkurransen, var Cathrine Olsen glad for å være ferdig og glad for seieren.
- Ja
Gå til mediet- Begge deltagerne lå helt likt i den første delen av konkurransen, men så bommet Caroline på den laminerte deigen og Cathrine dro ifra. Veldig bra jobbet av begge to, men Cathrine var hakket bedre, sier dommer Amund Skrutvold.
Mye trening bak
Da seieren var et faktum på premieutdelingen til Worldskills, nesten et døgn etter selve konkurransen, var Cathrine Olsen glad for å være ferdig og glad for seieren.
- Ja


































































































