Universitetsavisa
21.03.2017
NSO-leder Marianne K. Andenæs mener fadderukene må være mer faglige for å bekjempe ensomheten blant studenter. - Rammene for studietiden legges de første ukene.
Om man ikke får venner i starten så kan det være vanskelig å få det senere. Derfor bør utdanningsinstitusjonene ta mer ansvar for å sørge for at studiestarten og fadderukene favner bredt. Alle studenter bør blant annet få tildelt en faglig mentor, sier Marianne K. Andenæs, leder i Norsk Studentorganisasjon(NSO).
Les merUnder NTNUs styremøte torsdag varslet styremedlem Kristin Melum Eide at hun ville fremme et forslag om idékonkurranse for å få bukt med ensomheten blant studenter. Forslaget vil innebære en premie på 50.000 kroner til de som kommer med den beste idé


































































































