Våre Veger
30.06.2022
Byhaugtunnelen i Stavanger er et spesielt prosjekt, for det er både en oppgradering og en nybygging.
I NOVEMBER 2020 ble E39 Byhaugtunnelen stengt for oppgradering og forlengelse i nord. Planen var at den skulle åpnes innen mai 2022, men nå er det august det er snakk om. En av grunnene er at det å lage ferdig parken på kulverten tok lengre tid enn planlagt. Covid har også hatt konsekvenser for anlegget.
Kontrakten omfattet rehabilitering av tekniske anlegg samt en forlengelse av tunnelen nordover mot Tasta med en 150 meter lang kulvert. Det er også sprengt en nødgjennomgang ned til Eiganestunnelen, som fra før var ferdig sprengt fra Eiganestunnelsiden.
Avrunder Eiganestunnelene
Det spesielle pro
Gå til medietKontrakten omfattet rehabilitering av tekniske anlegg samt en forlengelse av tunnelen nordover mot Tasta med en 150 meter lang kulvert. Det er også sprengt en nødgjennomgang ned til Eiganestunnelen, som fra før var ferdig sprengt fra Eiganestunnelsiden.
Avrunder Eiganestunnelene
Det spesielle pro


































































































