MUSIKK HJELPER OSS OFTE til å uttrykke sterke følelser som er vanskelig å uttrykke på andre måter. Musikk kan også skape inkludering og gi en opplevelse av suksess, glede, håp og anerkjennelse.
Som barn leste Alf Kjetil Walgermo Donald Duck og bibelhistorier tidlig og sent. Som voksen våknet lysten til å minne om at bøker er en bærebjelke i Andeby. Og at den i utgangspunktet livssynsnøytrale tegneserien har et vell av referanser til Bibelen.
«Maximum evangelium» er Brage Molteberg Midtsunds motto for å spre fortellingen om Jesus via internettlige kanaler. Helt uten kostnad er det ikke å være såpass synlig.
Brødrene Micah (11) og Aaron (13) Almlie er mest på skjerm når de er på skolen. Hjemme har foreldrene Andy og Gunvor Sofia nemlig satt strenge rammer for ungenes skjermbruk.