Varte i omlag fem minutter onsdag kveld. Saken oppdateres - Vi er utsatt for et DDoS-angrep som varte i omtrent fem minutter, sier leder for teknologi i Nrk, Thomas Walter van Deurs til TV 2 onsdag kveld.
- Det er «no hard feelings», sier VGTV-profilen. Forrige uke signerte Mads Hansen kontrakt med byrået Brandpeople. Hansen har fram til overgangen tilhørt det Schibsted-eide influencer-nettverket Max Social.
«Dette vil nok også påvirke hvordan vi leser nyheter i fremtiden, og da er det særlig relevant for oss som nyhetsaktør å lære av plattformen.», skriver Pernille Gunnes.
Verken NRK, Amedia, Mentor Medier, NHST eller Dagbladet har så langt opplevd noe til hackerangrepet. Men de har alle et ekstra fokus på sikkerheten.
Karen R. Tjernshaugen kommer fra stillingen som leder for avisens nyhetsavdeling.