Rundt 150.000 barn bruker i dag tid i skolefritidsordningen som gjelder for elever på 1. til 4. trinn.
- " SV ønsker forsøk med gratis kjernetid i skolefritidsordningen, også utenfor Oslo. Derfor har vi foreslått penger til det i vårt alternative budsjett, sa stortingsrepresentant Audun Lysbakken.
SV foreslår også å styrke kvaliteten på bemanningen. Tall fra grunnskolens informasjonssystem (GSI) viser at 12 000 av de ansatte er uten relevant kompetanse.
- " En god skolefritidsordning handler blant annet om barnefaglig kompetanse, sa Lysbakken.
Både stortingsrepresentant Abid Raja og Audun Lysbakken tok til orde for å utvide tilbudet om gratis kjernetid til flere steder i landet. I Oslo, der ordningen kalles Aktivitetsskolen (AKS), er det allerede innført et tilbud om gratis kjernetid på flere skoler.
- " I forbindelse med Venstres landsmøte i april besøkte jeg Mortensrud skole i Oslo. Om jeg ikke tar feil, var det SV i regjering som fikk til prøvep


































































































