Norsk Landbruk
24.05.2018
Selvkomponert boggiløft på rundballepressa reddet en blaut innhøsting for Jostein Ålmo fra Aure i Møre og Romsdal.
Ideen med boggiløft på pressa kom Ålmo på da han sleit med å komme fram med pressa på de bratteste teigene på gården han og kona driver, med hester, geiter og okser.
- Vi har mange arealer hvor det er veldig bratt, både hos oss selv og dem jeg leiekjører for. Så det blir litt sånn at om det er vanskelige høsteforhold, trenger jeg bedre framkommelighet, og når høsteforholdene er gode, finnes det alltids enda brattere steder hvor jeg kan presse gras, smiler konstruktøren.
VURDERTE HYDRAULISK DRIFTÅlmo har utstyrt traktor og presse med breie hjul, og bruker firehjulsdrifta flittig i de bratte bakkene, men det er ikke nok for å komme opp når gode høsteforhold uteblir. Kunsten er å f�


































































































