Bondebladet
12.10.2023
I regjeringas forslag til statsbudsjett er bevilgningen til frivillig vern av skog redusert med over 170 millioner kroner fra dagens nivå. Det er komplett uforståelig, mener direktør Per Skorge i Norges Skogeierforbund.
- Det er komplett uforståelig at regjeringa ikke tar miljøarbeidet i skogen mer på alvor. Skogeierne tilbyr areal til vern, men regjeringen sier nei takk. Vi frykter at det foreslåtte kuttet vil redusere oppslutningen om frivillig vern, sier Per Skorge, i en pressemelding.
Dragkampen mellom regjeringen og SV om budsjettposten til frivillig skogvern har vært en gjenganger de siste årene. Noe som har ført til usikkerhet rundt ord
Gå til medietDragkampen mellom regjeringen og SV om budsjettposten til frivillig skogvern har vært en gjenganger de siste årene. Noe som har ført til usikkerhet rundt ord


































































































