Universitetsavisa
10.05.2017
Nytt tilbud for NTNU-studenter gir gratis tilgang bak betalingsmuren til blant annet Aftenposten og Adresseavisen. Men hvem som helst kan benytte seg av løsningen. Det var ikke meningen.
Tilbudet innebærer at samtlige på NTNUs nett gjennom registrering og innlogging hos Schibsted via SPiD får gratis tilgang til pluss-artikler (bak betalingsmur) hos Adresseavisen, Aftenposten, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad og Fædrelandsvennen.
Les merDa UA skrev om at tilbudet var på gang i fjor høst, var det snakk om at studentene skulle få gratis tilgang til avisene. Nå viser det seg at alle på NTNUs nett kan bruke tjenesten.
Hvor lenge det forblir slik er uvisst, for det er ikke slik det skal være, ifølge utviklingsdirektør Roar Morset i Adresseavisen.
- Tilbudet skal være til studentene. Vi vil se på hva som har skjedd her sammen med leverandøren av løsningen, sier Morset til Universitetsavisa o


































































































