- Vi trodde på forhånd at det ville være stor motstand mot å prate om seksuelle krenkelser, men mange er takknemlig for at vi har startet diskusjonen, sier Bård Rebbestad Løkken.
Som barn leste Alf Kjetil Walgermo Donald Duck og bibelhistorier tidlig og sent. Som voksen våknet lysten til å minne om at bøker er en bærebjelke i Andeby. Og at den i utgangspunktet livssynsnøytrale tegneserien har et vell av referanser til Bibelen.
«Maximum evangelium» er Brage Molteberg Midtsunds motto for å spre fortellingen om Jesus via internettlige kanaler. Helt uten kostnad er det ikke å være såpass synlig.
Brødrene Micah (11) og Aaron (13) Almlie er mest på skjerm når de er på skolen. Hjemme har foreldrene Andy og Gunvor Sofia nemlig satt strenge rammer for ungenes skjermbruk.