Norsk Skogbruk
25.05.2022
Investeringstrender og kapitalens syn på grønn handel og industri. Hvordan påvirker EUs taksonomi grønn finans? Og hva med skogens bærekraftrolle i dette?
Det var temaer for NGBFs (Nordic Green Business Forum) første møte som ble avholdt i Östersund nylig. Et nyetablert skogforum for næring, politikere og investorer i Norge og Sverige. Arrangementet skal gå annet hvert år i Norge og Sverige, og i februar neste år er det Trondheims tur.
- Målet er å utveksle idéer, ha verksteder og kanskje fører det videre til forretninger og avtaler. Rett og slett næringssamarbeid over grensene. Slik åpnet Gunnar Olofsson konferansen. Han er styreleder i Statskog, som er en av initiativtakerne sammen med skogklyngen WoodWorks!, Investinor og Moelven. På svensk side er det Handelsbanken, SCA, Lanbrukets Riksforbund (LRF) og Setra som er partnerne. Tanken er
Gå til mediet- Målet er å utveksle idéer, ha verksteder og kanskje fører det videre til forretninger og avtaler. Rett og slett næringssamarbeid over grensene. Slik åpnet Gunnar Olofsson konferansen. Han er styreleder i Statskog, som er en av initiativtakerne sammen med skogklyngen WoodWorks!, Investinor og Moelven. På svensk side er det Handelsbanken, SCA, Lanbrukets Riksforbund (LRF) og Setra som er partnerne. Tanken er


































































































