AddToAny

Nordmenn handler mer norsk - men gjør industrien det?

Nordmenn handler mer norsk - men gjør industrien det?
Vi ser i mediebildet at nordmenn handler mer norsk mat enn noen gang, noe som er naturlig og viktig når landet står på knærne grunnet koronapandemien. Men velger den norske industrien selv å handle norsk? Og har det noen betydning?
Skipnes Etikett leverer etiketter, fleksibel emballasje og såkalte «linerless labels», og har all sin produksjon i Trondheim. Vi ba dette selskapet svare på spørsmålet i tittelen.

MER SOLIDARISKE
- Vi ser definitivt en sterk kundelojalitet og kanskje spesielt i år. Det har vært et godt år for oss. Samtidig opplever vi at døra er trang hos produsenter som i dag benytter utenlandske leverandører. De tror gjerne at det er mye styr og kostnader med å gå over til norske etiketter, selv om det ikke stemmer. Spesielt gjelder dette større aktører innen næringsmidler. Mindre aktører oppleves ofte mer solidariske og har et sterkere ønske om å handle norsk, sier Tom Henrik Forsberg, leder salg og marked i Skipnes.

NORSK VERDISKAPING
Med helnorsk produksjon, bidrar Skipnes til norsk verdiskapi
Gå til mediet

Flere saker fra Kjøttbransjen

Pølsemakeren fikk en 60-årsdag som er gull verdt. Inderøy Slakteri ble én av de store vinnerne.
Kjøttbransjen 15.06.2026
– Alle her er konkurrenter, sa Hanne Steen i Nortura. Det var spisset og interessant, i og med at samtlige møtedeltakere er med i samme organisasjon.
Kjøttbransjen 15.06.2026
? ? ADMINISTRERENDE DIREKTØR I KLF De siste månedene har vi i media lest om butikker tomme for flere kyllingprodukter.
Kjøttbransjen 15.06.2026
Hjemme i Tromsø startet arbeidet, og Ola Stuberg i ABC ble koblet inn. – Jeg fikk smake produktet de hadde med til Norge, og var med på å utvikle spekeskinka.. Fra Italia til NM-gull
Kjøttbransjen 15.06.2026
Weber vil ta større plass i kjøttbransjen. – Alle vet at vi er store på slicing, sier salgsdirektør Bjørn Haugsmoen.
Kjøttbransjen 15.06.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt