Traktor
23.10.2025
Med fire nye modeller, tre transmisjoner og en rekke oppdateringer vil Ne2 Holland kapre flere kunder i det populære segmentet rundt 200 hestekrefter. Vi har vært i Tyskland og prøvekjørt produsentens største Agritechnica-nyhet.
Nylig presenterte New Holland en av sine største nyheter til årets Agritechnica-messe. T7-serien og mer spesifikt traktorene med standard akselavstand, altså SWB-plattformen fornyes kraftig. New Holland selv omtaler traktoren som «helt ny», selv om grunnstammen er mye av den samme. Vi skal ikke gå inn i en diskusjon rundt hva som kjennetegner en ny traktor som heter det samme som den utgående modellen. Likevel hevder vi at dette ikke bare en finpussing av en eksisterende serie, for å forlenge levetiden i markedet.
Mest synlig for de nye T7 modellene er et helt nytt design. Dette er visuelt svært godt synlig, og alt fra motorpanser, skjermer, hytta, lyktene og deler av trepunktsopphenget er designet om. Traktorene har nå også fått en ny farge med det klingende navnet Dynamic Blue, som vil komme på alle New Holland sine traktormodeller. Selv om mye er nytt, har traktorene beholdt akselavstanden til forgjengeren. 2 789 mm og en tillatt totalvekt på 13,5 ton gir en nyttelast på rundt 5,5 tonn, litt avhengig av dekkdimensjon og annet valgt utstyr Designet i Italia for framtiden Journalistene som var til stede på New Holland sitt presseevent fikk en detaljert og interessant gjennomgang fra New Holland sin sjefsdesigner om hvilket arbeid som er lagt ned i den nye traktoren. Det ble ikke lagt skjul på at designarbeidet hadde vært en viktig del av utviklingsprosjektet.
Ikke minst påpekte designsjefen hos CNH, Alessio Caldora at det etterhvert er mange lover og reguleringer som påvirker hva som er mulig og ikke.
Produsenten ville ikke svare konkret på hvor mye penger som var lagt i designarbeidet, men prosjektet hadde foregått gjennom ulike faser over om lag 2 år. Arbeidet inkluderte involvering av kunder, myndighetspersoner og fabrikkens folk. Noe av det som var lagt mye vekt på var å dra med seg arven fr
Gå til medietMest synlig for de nye T7 modellene er et helt nytt design. Dette er visuelt svært godt synlig, og alt fra motorpanser, skjermer, hytta, lyktene og deler av trepunktsopphenget er designet om. Traktorene har nå også fått en ny farge med det klingende navnet Dynamic Blue, som vil komme på alle New Holland sine traktormodeller. Selv om mye er nytt, har traktorene beholdt akselavstanden til forgjengeren. 2 789 mm og en tillatt totalvekt på 13,5 ton gir en nyttelast på rundt 5,5 tonn, litt avhengig av dekkdimensjon og annet valgt utstyr Designet i Italia for framtiden Journalistene som var til stede på New Holland sitt presseevent fikk en detaljert og interessant gjennomgang fra New Holland sin sjefsdesigner om hvilket arbeid som er lagt ned i den nye traktoren. Det ble ikke lagt skjul på at designarbeidet hadde vært en viktig del av utviklingsprosjektet.
Ikke minst påpekte designsjefen hos CNH, Alessio Caldora at det etterhvert er mange lover og reguleringer som påvirker hva som er mulig og ikke.
Produsenten ville ikke svare konkret på hvor mye penger som var lagt i designarbeidet, men prosjektet hadde foregått gjennom ulike faser over om lag 2 år. Arbeidet inkluderte involvering av kunder, myndighetspersoner og fabrikkens folk. Noe av det som var lagt mye vekt på var å dra med seg arven fr


































































































