Idet Traktors utsendte svinger inn alleen på gården Frøyhov i Auli, kommer den gule amerikaneren til syne på gårdsplassen, påmontert et plogbeist der de fire fremste skjærparene står parkert rett opp i lufta. Ifølge eieren selv er det ikke levert noen tilsvarende plog ny i Norge før. Det nærmeste man kommer, er at det trolig finnes to-tre bruktimporterte eksemplarer av tilsvarende dimensjon.
Gikk for nytt- Det virker som om Kverneland var ivrige etter å få solgt en her til lands, for slik rabatt tror jeg aldri Felleskjøpet har gitt noen gang, gliser den lykkelige plogeieren spøkefullt.
Traktor besøkte Lunder sist i våronna i 2016, da han nettopp hadde tatt traktoren i bruk. Den gang hadde den oppgaven med å dra Gunnars 6-meters såmaskin av typen Väderstad Spirit. Bonden fortalte da at planen på sikt var å investere i en brukt onland-plog fra England, slik at beltetraktoren også kunne brukes til den oppgaven.
Nå er altså planen realisert, men i stedet for en bruktimportert plog, er det en flunkende ny Kverneland PW100 som nå står på tunet.
Bryter nytt landGården Frøyhov er på 1 00


































































































