Omtalen av dokumentarfilmen Søsken til evig tid fra 2013 er Aftenpostens siste egenskrevne artikkel om Graver og Stølen, ifølge et søk i mediearkivet Retriever, skriver Uniforum.
Bortsett fra noen få debattinnlegg og en kronikk fra hvert av lagene, har ikke avisa dekket rektorvalget på UiO.
- En fortløpende vurdering
Aftenposten er imidlertid ikke alene om å ha viet liten oppmerksomhet til valget av ny rektor ved landets eldste universitet. Søk i Retriever (se faktaboks) viser at valget har fått svært liten omtale også i Dagens Næringsliv, Morgenbladet og Klassekampen. VG og Dagbladet har ikke nevnt valget i det hele tatt*.
I Aftenposten handler det om prioriteringer, forklarer nyhetsredaktør Tone Tveøy Strøm-Gundersen:
- Så langt har vi ikke prioritert å dekke dette på nyhetsplass, men debattplass er også redaksjonell plass i Aftenposten. Her har tematikken fått god plass. Vi har medarbeidere som jobber med utdanning som spesialområde og som følger disse fagmiljøene tett. Det er en fortløpende vurdering hvilke saker vi går inn i og hvilke sake


































































































