Universitetsavisa
31.10.2016
Kun 8 prosent av studentene avga stemme i valget. Her er de 25 som skal styre studentpolitikken ved NTNU i 2017. Valgdeltakelsen i studentvalg er sjelden høy. Oppslutningen til valg av representanter i Studenttinget for 2016 var 12,9 prosent.
For årene før var det henhodsvis 13,3 og 13,7 prosent. Men årets valgdeltakelse var på bare 8 prosent. Det opplyser Studenttinget i en pressemelding. Det var 3 000 studenter som avga stemme i valget.
Les merDet er uheldig med såpass lav oppslutning i valget, men vi er likevel fornøyde med det Studenttinget som er valgt. Alle kandidatene som stilte var dyktige personer og vi ser fram til et godt år med fokus på utvikling av Studenttingets politikk sier leder av Studenttinget NTNU, Jone Trovåg i pressemeldingen.
Vi nådde dessverre ikke målet vårt for oppslu


































































































