Universitetsavisa
13.02.2017
Om NTNU-ledelsen ikke hører bedre etter hva kommunen vil, risikerer man at byggeprosjektet blir stanset, advarer kommunalråd for Høyre Berit Tiller.
Samme dag som NTNU presenterer de 5 finaleforslagene av de 36 ideskissene for en samlet campus, skriver kommunalråd for Høyre Berit Tiller et innlegg i Adressa. Der argumenterer hun for å legge KAM-senteret (kunst, arkitektur, musikk) til Leütenhaven på Kalvskinnet. Dette er et forslag hun poengterer ikke er ment som noen endelig plan, men som et innspill i en prosess hun ønsker skal ende med en byintegrert campus.
Les merInn til sentrum
Tiller er kanskje den kommunepolitikeren som har tatt klarest til orde for at NTNU må gå inn for en samlet løsning, som fører til at universitetet er mye tettere integrert i bysentrumet enn hva NTNU-rektor Gunnar Bovim ønsker. Han vil ha et universitet med tyngdepunktet i og omkring Gløshaugen ned mot Elgesetergate og Øya.
Berit Tiller er kritisk til prosessen ledelsen ved NTNU har kjørt i denne saken.
- Politikerne har kommet med klare signaler


































































































