Våre Veger
10.11.2022
Siste uka i oktober var det gjennomslag på Kvænangsfjelltunnelen. Begivenheten markerer samtidig halvgått løp i arbeidet med sikrere passasje av den utsatte fjellovergangen.
DA PROSJEKTET HADDE gjennomslag på den ene av de to tunnelene over Kvænangsfjellet tirsdag 25. oktober anslo Nye Veiers prosjektsjef Steinar Rask at det totale prosjektet var 45 prosent ferdigstilt. Han melder om god fremdrift på de fleste områder, selv om drivingen av Kvænangsfjelltunnelen på det tidspunktet lå to-tre uker bak skjema.
- Den ene uken skyldes dødsulykken vi opplevde. Hendelsen satte også preg på markeringen av gjennomslaget i Kvænangsfjelltunnelen, sier Rask.
Han un
Gå til mediet- Den ene uken skyldes dødsulykken vi opplevde. Hendelsen satte også preg på markeringen av gjennomslaget i Kvænangsfjelltunnelen, sier Rask.
Han un


































































































