Norsk Skogbruk
22.06.2020
Heidi Hemstad (53) ble valgt til ny styreleder med 61 mot 5 stemmer i Glommen Mjøsen Skog da det ble holdt digitalt årsmøte 16. juni. Hun er nå ny i styret, men har vært styremedlem både i Mjøsen Skog og i Moelven Industrier tidligere.
Å bli første kvinnelige styreleder et andelslag som bare er ett år gammelt er kanskje ikke så imponerende. Men Glommen eksisterte i 116 år før fusjonen, med bare menn som valgte ledere. I Mjøsen er det litt bedre stilt, her var Marit Lindstad styreleder fra 2013 til 2015.
Heidi Hemstad eier og driver Ousdal gård på Nes i Ringsaker. Her drives arbeidsintensivt, kjøttproduksjon basert på den gamle rasen telemarkfe og dyrking og
Gå til medietHeidi Hemstad eier og driver Ousdal gård på Nes i Ringsaker. Her drives arbeidsintensivt, kjøttproduksjon basert på den gamle rasen telemarkfe og dyrking og


































































































