Ufaglært helsearbeider og 6.-kandidat for Rødt Bergen
Det er ikke lenge siden Oslo Høyre og deres ordførerkandidat delte et innlegg på Instagram hvor de skrev at eldreomsorgen har «for mange ufaglærte som ikke kan noen ting».
Videre ble det sagt at noen ufaglærte har «veldig dårlig språk», og at det kan «være farlig».
De var fort ute og mente at dette innlegget aldri var ment til å bli delt, og at det skyldtes en intern svikt.
Man kan stille seg spørsmålet: Hvis det ikke var noe de mente, hvorfor ble det i utgangspunktet skrevet?
Og om denne mistilliten mot ufaglærte og ansatte i eldreomsorgen ikke er noe Høyre står for, hvorfor kunne vi allerede dagen derpå se Moss Høyre speile disse holdningene?
I innlegget til Moss Høyre blir det skrevet at offentlige ansatte i eldreomsorgen er de virkelige «profitørene», med deres «høyere lønn, pensjon og sykefravær».
Det er ikke uten grunn at ledelsen i Høyre unngår å snakke om politikken sin, for når de først gjør det, er det sl


































































































