AddToAny

Enige, men ikke veldig foprofilen

Enige, men ikke veldig foprofilen
Meklinga i staten endte med et prosentvis, generelt tillegg. LO Stat-leder Egil André Aas er lei for at de lavest lønte ikke fikk mer.
Humøret er vanligvis ikke på sitt beste etter en lang natt med mekling på overtid, men denne gangen var stemningen spesielt trykket. Da kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (H) var ferdig med å takke partene for innsatsen, litt over klokken seks på morgenen, fulgte et langtrukkent øyeblikk med pinlig stillhet. Før noen forbarmet seg over stillheten, og mumlet at jo da; det hadde jo vært godt samarbeidsklima og sånt.

Knalltøft. LO Stat-leder Egil André Aas legger ikke skjul på at han kunne vært mer fornøyd. Han mener det er ansatte som tjener dårlig, som nok en gang kommer dårlig ut.
- Staten var ikke interessert i å ivareta de som er lavest lønnet, og som har stått i frontlinjen og fortsatt gjør det. At de ikke var
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra NTL-magasinet

Justisministeren mener alle, både private, bedrifter og organisasjoner, bør ha et beredskapslager for å klare seg i minst en uke.
NTL-magasinet 15.09.2026
Har vi blitt et folk som ikke lenger klarer å gå?
NTL-magasinet 15.09.2026
f Utviklingen innen kunstig intelligens går så raskt at staten bør vurdere å ha egne KI-tillitsvalgte, mener Henny Navarsete, leder av NTL Veg (bildet).
NTL-magasinet 15.09.2026
«Mye skrik, lite ull», det er en av overskriftene i en rapport som har sett nærmere på hvordan det har gått med den såkalte tillitsreformen i offentlig sektor.
NTL-magasinet 15.09.2026
Det er skremmende for Nav-ansatte med alle truslene og hendelsene. Nav Sagene har ansatt Ole Jakob Nordgård, som tidligere jobbet i politiet.
NTL-magasinet 15.09.2026

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt