forskning.no
06.07.2016
FBIs kritikk av Hillary Clinton i epostsaken er overraskende krass, men vil trolig ikke ødelegge valgkampen for henne, mener seniorforsker Svein Melby. NTB Clinton kritiseres som ekstremt uforsiktig av FBI-direktør James Comey.
Etterforskerne har funnet 110 eposter som inneholdt hemmeligstemplet informasjon på den private epostserveren.
Les mer- Det var ventet at det ville komme kritikk mot henne, men dette er en knusende dom over hennes skjødesløse håndtering og politiske vurderingsevne, sier Melby til NTB.
- Snart avsluttet sak
FBI har, som ventet, konkludert med at de ikke vil anbefale at det skal tas ut tiltale mot Clinton.
Selv om det er justisdepartementet som skal ta den endelige avgjørelsen, er det i realiteten ingen mulighet for at Clinton blir straffeforfulgt ettersom justisminister Loretta Lynch har sagt hun vil følge FBIs anbefaling, påpeker Melby.
- Saken som sådan er avsluttet nå, så på den måten kan Clinton legge det h


































































































