AddToAny

Det blir dyrere for pensjonister

Medlemstallet i Skolenes landsforbund (SL) står på stedet hvil og er omtrent det samme som for ett år siden - cirka 7.600.
Medlemstallet i SL har stagnert og viste også i en periode i 2021 en tilbakegang på 191 medlemmer og er dermed langt fra å oppfylle målsettinga om en medlemsvekst på 500 i inneværende år - som landsstyret stipulerte og la til grunn da det vedtok årsbudsjettet for 2022 i september. Det skjer i samme periode som SL - med økonomisk støtte fra LO - deltar i det treårige prosjektet LO for alle som nå er inne i sitt avslutningsår. Pandemien har gjort at prosjektet - som har som mål å rekruttere flere medlemmer med høyere utdanning - i en periode stoppet helt opp i forbundet inntil ny prosjektsekretær, Asgeir Kabuba Kjeldstad, tiltrådte høsten 2021. Han - med erfaring både som lærer og fra radiovirksomhet - har bidratt til at forbundet på mange måter jobber mer tidsriktig med kommunikasjon gjennom for eksempel webinarer og podkaster i forbundets regi i tillegg til vervetiltak.
- Vi rekrutterer flest over
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra I skolen

9,2 prosent av menn og 9,7 prosent av kvinner i alderen 15 til 29 år står utenfor arbeid, utdanning og opplæring, viser tall fra Statistisk sentralbyrå (SSB). I 2022 var det over 23.
I skolen 06.06.2024
På Oslo Met øver lærere på å tenke nytt i fag som i utgangspunktet verken er praktiske eller estetiske.
I skolen 06.06.2024
- Jeg har skrudd siden jeg var bitte liten. Pappa er bilmekaniker, og jeg har vært med ham på jobb og hjemme i garasjen, forteller Adrian Normann-Sørensen (15).
I skolen 06.06.2024
- På samme måte som vi har regler i trafikken, trenger vi også trafikkregler i arbeidslivet.
I skolen 06.06.2024
I gamle dager sto kampen om å beholde lua på etter at du gikk over terskelen og kom inn i klasserommet.
I skolen 06.06.2024

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt