AddToAny

- Alle her er forbanna

- Alle her er forbanna
Tillitsvalgte på DHL frykter sykemeldinger og utslitte lageransatte. Bedriftsledelsen sier de kun følger avtaleverket.
I rundt 20 år har DHL sine avdelinger på Vestby sør for Oslo og Hvam nord for Oslo hatt to betalte hvilepauser i tillegg til den ubetalte lunsjen.
Pausene har vært på 15 minutter og har vært avviklet i klokka ni eller halv ti på morgenen og klokka ett eller halv to på ettermiddagen.

- Folk er forbanna
Utgangspunktet var at de ansatte hadde fem minutter pause hver time, men 15-minutters pausene ble innført fordi bedriften mente det var lettere å administrere to pauser enn en hver time. Den 1. april i år var det slutt på pausene, men først etter to drøftelsesmøter i vinter og en uenighetsprotokoll som ble undertegnet 6. mars.
- Det var vel ikke reelle drøftelser. Mer som informasjon fra ledelsen om at pausene skulle bort, sier Geir Inge Torgrimsen, hovedverneombud på DHL i Vestby.
I uenighetsprotokollen framkommer det at bedriftsledelsen skjønner at tiltaket ikke vil være populært. Det har ledelsen fått rett i.
- Alle her er forbanna. Vi laget en underskriftskampanje. Den skrev alle under på, også de som ikke er organisert, men vi har ikke fått noen tilbakemelding
Les opprinnelig artikkel

Flere saker fra Transportarbeideren

Noe av det jeg aldri har klart å forstå er hvorfor borgerlige politikere og enkelte arbeidsgivere - ikke evner å handle rasjonelt, til tross for at det åpenbart er lønnsomt.
Transportarbeideren hadde i siste nummer en artikkel om den stolte tradisjonen med internasjonal solidaritet. Det ble i 1969 satt i gang en full losse-blokade av USA-druer.
Forbundsleder Lars Johnsen raser over at de som jobber på forbundets grossistoverenskomst ikke får et øre som følge av tariffoppgjøret.
Transportarbeiderforeningen Vestfold-Telemark kan bli splittet og gå inn i to eksisterende avdelinger i Fellesforbundet i de to fylkene dersom Transportarbeiderforbundet slår seg sammen med Fellesforbundet.
Julius Pedersen gjør fremdeles den samme jobben med å hente søppel i Vestfold som før Retur AS gikk konkurs forrige uke, men nå heter arbeidsgiveren Norsk Gjenvinning.

Nyhetsbrev

Lag ditt eget nyhetsbrev:

magazines-image

Mer om mediene i Fagpressen

advokatbladet agenda-316 allergi-i-praksis appell arbeidsmanden arkitektnytt arkitektur-n astmaallergi automatisering baker-og-konditor barnehageno batmagasinet bedre-skole bioingenioren bistandsaktuelt blikkenslageren bobilverden bok-og-bibliotek bondebladet buskap byggfakta dagligvarehandelen demens-alderspsykiatri den-norske-tannlegeforenings-tidende diabetes diabetesforum din-horsel energiteknikk fagbladet farmasiliv finansfokus fjell-og-vidde fontene fontene-forskning forskerforum forskningno forskningsetikk forste-steg fotterapeuten fri-tanke frifagbevegelse fysioterapeuten gravplassen handikapnytt helsefagarbeideren hk-nytt hold-pusten HRRnett hus-bolig i-skolen jakt-fiske journalisten juristkontakt khrono kilden-kjonnsforskningno kjokkenskriveren kjottbransjen kommunal-rapport Kontekst lo-aktuelt lo-finans lo-ingenior magasinet-for-fagorganiserte magma medier24 museumsnytt natur-miljo nbs-nytt nettverk nff-magasinet njf-magasinet nnn-arbeideren norsk-landbruk norsk-skogbruk ntl-magasinet optikeren parat parat-stat politiforum posthornet psykisk-helse religionerno ren-mat samferdsel seilmagasinet seniorpolitikkno sikkerhet skog skolelederen sykepleien synkron tannhelsesekreteren Tidsskrift for Norsk psykologforening traktor transit-magasin transportarbeideren uniforum universitetsavisa utdanning vare-veger vvs-aktuelt